GJK 4.B 2008/2009
Nacházíš se tady: GJK 4.B > články > Adopční daň
nepřihlášen

Adopční daň

„Lidu prostému i vznešenému na vědomí se dává, že po dobu příštích dvou týdnů bude proveden výběr adopční daně.“

Milí rodiče, z Vašich reakcí soudím, že jste pro to abychom měli děťátko. Chci pateticky říci, že je opravdu super jak jsem se k tomu postavili. Vaše dobrota předčila očekávání. Přestože je jasné, že z toho nikdo nemůže mít žádný zisk reakce byly opravdu úžasné. Není to ani zas tak zanedbatelná částka a důležitá je vůbec ochota udělat něco z čeho neplyne žádný osobní přínos a co pomůže někomu tisíce kilometrů daleko. Kéž by všichni uvažovali jako my!

A teď méně vznosně. Pokud jde o konkrétní osobu. Děti jsou nabízeny podle nutnosti. V současné době jsou k dispozici pouze děti z nejchudších oblastí Indie, kde je situace akutní. Můžeme počkat, ale asi je pravda, že je zbytečné trvat na Kongu, když pomoc potřebují všude. Faktem je, že díky stabilnějšímu prostředí tam možná bude mít i větší šanci se uplatnit. Pokud jde o výběr můžeme jít do jejich centra popřípadě jsou i elektronické katalogy. Trochu se ale obávám, že by se to zbytečně zdržovalo. A nakonec je přeci jedno komu pomůžeme, jinému bychom zas nepomohli. Čili já osobně bych navrhoval využít možnosti, že oni ho pokud rodič nemá přesný požadavek, vyberou sami podle vlastního uvážení a pak pošlou údaje. Ale rozhodně je možné tam třeba osobně jít, není to problém.

K penězům. Cena indického studentíka je nižší, konkrétně 6000 Kč. Pokud počítám s plnou účastí navrhuji vybrat 200 Kč, pokud možno bankovkou. Případné nedostatky nebo naopak přebytky budou vyúčtovány a o jejich osudu rozhodneme dodatečně. Přidružil bych taky Peška protože nám na GPC říkal, že by se rád k něčemu takovému připojil a taktéž Kopejdu, aby věděl, že za tu radost co mu děláme taky musí něco dát. Kdybyste věděli o komkoliv dalším nebo někoho navrhovali dárcům se meze nekladou.

Další postup. V příštím týdnu, dvou bych tedy přikročil k samotnému výběru. Jakmile bude vybráno odeslal bych registrační žádost. Její vyřízení trvá nějakou dobu. Poté se provede platba (složenkou, osobně, vkladem). A pak už začíná proces adopce, na jehož vyřízení si velkoryse dávají měsíc. Čili nějaký čas to ještě zabere ale rozhodně je to rychlejší než normální cestou : ).

Takže od pondělí mi můžete nosit nejlépe dvousetkorunovou bankovku na SRPI (Sdružení rodičů a přátel Indie). První tři plátci vyhrávají prestižní titul „Altruista roku“. Neplatiče obejdou výběrčí. Výběrčí se prokáže větou: „Vybírám na adopci“. Když ne jedná se asi o falešného výběrčího : ) . Pokud možno mi ale peníze prosím raději noste. Doklad od platby bude samozřejmě transparentně vystaven. Pokud by kdokoliv měl zájem například vybírat peníze nebo cokoliv souvisejícího, určitě je to velmi, velmi vítané.

Pokud máte jakékoliv návrhy, dotazy, připomínky, cokoliv rozhodně pište a přispívejte! Hodně informací také naleznete na wéébu (viz. článek). Pokud by měla nějaké skupinka rodičů zájem můžeme udělat i rodičovské schůzky : )

Takže ještě jednou děkuji a charitě zdar!

Autor: Honza P.(olitik)

  • Počet přečtení: 4082x
  • Vytvořeno: 2008-02-09 23:09:14
  • Změněno: 2008-02-09 23:41:12

Komentáře ke článku

Počet příspěvků: 3, zvýraznění nových komentářů je možné pouze po přihlášení.

11.2.08 22:07 24, >> reagovat

A mame tady prvni prispivatele. Jen za dnesek 7 STATECNYCH. Nejdrive bych rad podekoval historicky prvnimu rodici KLARE RYNESOVE ktera ziskava prestizni titul „Altruista roku“ dalsimi dvema nositeli titulu jsou Andrea Smolikova a Martina Polesna. Gratulujeme!!! Zbyvajici 4 jsou Jakub Toman, Petr Polasek, Paja a moje malickost. Cili jiz prvni den jsme na 23 %. Jen tak dal! Kdo chce byt jeste v prvni tretine mel by si pospisit :-). Pripominam ze poradi v jakem prispejete je poradi v jakem budeme vystupovat z letadla na navsteve v Indii :-) . Meli bychom dovybrat do dvou tydnu takze casu dost ale pokud mate jiz nyni nevahejte a platte :-) .

12.2.08 22:09 24, >> reagovat

Když mi řeknete kde, tak vám za ani ne měsíc nějakého vyberu…

16.2.08 15:26 52, >> reagovat

Tak drahe maminky a tatinkove prozatim bylo vybrano 2600 kc tedy 13 lidi uz odvedlo dan. Jmenovite tito: Klara, Martina, Andrea, Maruska, Honza K., Paja, Majda M., Kuba T., Michal, Monca, Tereza F., Peta P. a ja. Platcum dekujeme! Vyber pokracuje pristi tyden. Stav dani bude samozrejme transparentne vystaven.

Přidat příspěvek:


  • Používejte smajlíky, které se zobrazí jako obrázky: :-), :-(, ;-), :-D, 8-O, 8-), :-?, :-x, :-P, :-|, z obou stran nechte mezeru, aby mohly být rozpoznány.
  • Odkazy zapisujte jako "text odkazu":http://adresa.cz/ukoncena-mezerou
  • Případně se podívejte na rozšířenou syntaxi Texy!, stejně jako v článcích.