GJK 4.B 2008/2009
Nacházíš se tady: GJK 4.B > články > Pinky B. - DOPIS 2
nepřihlášen

Pinky B. - DOPIS 2

Pinky nám napsala další dopis, má dvě strany a je velmi barevný!


Vážené maminky, vážení tatínkové,

je to již sedm měsíců, co se nám v Indii narodila dcera, Pinky Bee. Pravda, vypadá trochu starší, ale tak už to v Orientu chodí. Protože je to dítě povedené, už v necelém roce nám píše dopis. Adresátem jsem sice jen já, ale to pouze proto, že adopce musí být provedena jednotlivcem a dcerka si asi také neuměla představit, že má 30 rodičů. Nyní je již dost stará, aby se to dozvěděla. Proto jí to napíšeme v odpovědi. Kdyby kdokoliv měl nějaký nápad či chtěl něco konkrétního napsat, neváhejte.

Jak vyčtete v dopise Pinky se učí na počítači, anglicky atd. Tyto dovednosti by jí měly v Indii zajistit mnohem lepší a perspektivnější budoucnost, než většině jejích méně šťastných vrstevníků.

Nemělo by proto zapadnout, že jsme společnými silami změnili osud mladé slečny mnoho tisíc kilometrů daleko. Uvědomme si, jak velká věc to vlastně je! V Talmudu se praví, že kdo zachrání jeden lidský život, jako by zachránil celé lidstvo. Snad, když jsme pomohli jedné indické holčičce, zachráníme celou Indii. Nebo přinejmenším její rodinu.

Díky patří Vám všem.

Autor: Honza P.(olitik)

  • Počet přečtení: 65536x
  • Vytvořeno: 2008-09-17 14:40:43
  • Změněno: 2008-12-11 23:38:42

Komentáře ke článku

Počet příspěvků: 11, zvýraznění nových komentářů je možné pouze po přihlášení.

15.10.08 19:17 29, >> reagovat

Ahoj, teď nevim jestli sem úplně mimo nebo jestli se už něco odepisovalo :-D, ale jestli ne, tak bychom měli něco konečně sesmolit :-)… Mě se osobně líbil ten nápad poslat naší třídní fotku s nějakým věnováním a podpisama všech rodičů :-D. Pak sem přemejšlela co dál napsat, ale nic moc mě nenapadlo… třeba bychom mohli napsat něco o nás, jak zevšel nápad adopce,… o Praze a o škole (dal by se přiložit nějakej pohled na pražskej hrad, nebo pořídit fotka školy:-))

15.10.08 22:14 29, >> reagovat

Zdravim te do zeme zaslibene(USA)! Urcite muzeme neco napsat dohromady. Jenom jsem chtel zduraznit ze kdokoliv z rodicu muze kdykoliv cokoliv napsat. Klidne Pinky napiste alespon se pocvici v Aj. Dopisy posilejte primo na adresu skoly kterou najdete ve skenech nebo na nastence ve tride. Jinak pokud by se nekdo chtel ujmout hromadneho dopisu je to vyborny napad. Majdo klidne neco napis ted si to muzes nechat zkontrolovat od native spíkrů :-). Nase fotka, podpisy, kratky pozdrav je super. Budu rad kdyz si to kdokoliv vezme na starost. Nekteri rodice se s tema deckama seznami fakt hodne a i se tam treba leti podivat. Muze to byt sranda tak abychom zacali.

15.10.08 22:42 18, >> reagovat

Jeste znat pismenka:) Tohle neni majda medkova, ale magda k :-P

16.10.08 18:03 13, >> reagovat

:-) detailisto. Jedno pismeno sem jedno tam. To je jedno kdo to vymyslel hlavni je ze to je dobry napad ne.

Nepřihlášený Majda MEDKOVÁ
8.12.08 14:45 02, >> reagovat

No podívejme se, takže Honza Fišer si mne plete s MAgdou Koropeckou!Nevadí, každý se někdy splete vid.. jinak se mi docela líbí systém, Magda zaseje- Majda sklidí! takže Magdo, jen tak dál.:-)

8.12.08 18:37 01, >> reagovat

Nechci vypadat jako hnidopich, ale to si tě neplete Honza Fišer nýbrž Honza Kárník

8.12.08 22:07 37, >> reagovat

A pro jistotu vystupuje jako politik, čímž úspěšně zmátl Péťu :D

9.12.08 23:09 27, >> reagovat

Kdyz bych Petu neznal, tak bych za tim videl nekale umysly Honzu Karnika poskodit, ale… :-D ale udelali sme tu z toho peknej bordel :-D

12.12.08 06:53 37, >> reagovat

Odepsali sme ji vubec?? se zacinam stydet, ze ona pise a my na ni „kasleme“.. :-(

Nepřihlášený Pája
12.12.08 08:58 41, >> reagovat

JJ, také se skoro stydím .. také proto pořád píše Janu Pilařovi a ne nám :-/

12.12.08 22:50 56, >> reagovat

Ano a je to moje chyba. Stale jsem ji ja a asi ani nikdo dalsi neodepsal. Beru na sebe plnou politickou zodpovednost a v prubehu vanoc tuto chybu napravim. Je to samozrejme neprijemne protoze o nas Pinky nic nevi a tudiz tezko muze psat neco jineho nez velmi obecne veci. Ale nic neni ztraceno par dopisu to spraví :-) .

Přidat příspěvek:


  • Používejte smajlíky, které se zobrazí jako obrázky: :-), :-(, ;-), :-D, 8-O, 8-), :-?, :-x, :-P, :-|, z obou stran nechte mezeru, aby mohly být rozpoznány.
  • Odkazy zapisujte jako "text odkazu":http://adresa.cz/ukoncena-mezerou
  • Případně se podívejte na rozšířenou syntaxi Texy!, stejně jako v článcích.