GJK 4.B 2008/2009
Nacházíš se tady: GJK 4.B > články > Díky vládě!
nepřihlášen

Díky vládě!

Několik mých známých spolu s další skupinou lidí se rozhodlo vyjádřit svůj politický názor…

Co vy, budete politicky činní, nebo se taky zapojíte?


Prohlášení

Jsme skupina mladých lidí a občanů ČR. Považujeme negativní kampaň proti současné vládě za jednostrannou. Nechceme tuto vládu přehnaně oslavovat, ale chybí nám příslovečná druhá strana mince. Myslíme si, že vláda je svou činností prospěšná České republice a jsou nespravedlivě kritizovány některé její pozitivní reformní kroky. Chceme, aby krom kritiky zaznívalo i: „Díky vládě!“
Díky vládě…

…za odvahu podniknout potřebné reformní kroky!

Reformy, které jsou vládou předkládány, považujeme za smysluplné a směřující ke skutečnému řešení soudobých palčivých problémů. Zejména v oblastech zdravotnictví, státních financí, školství, životního prostředí a zahraniční politiky.

…za odvahu předcházet problémům, které svým rozsahem překračují horizont jednoho vládního období!

Máme na mysli mimo jiné problematiku stárnutí populace. Již teď víme, že stárnutí populace bude mít na náš sociální i ekonomický systém významné dopady. Kroky k jejich předcházení jsou nepopulární. Jsme tedy rádi, že v čele státu nestojí lidé, kteří by z důvodů „falešné politické prozíravosti“ zavírali oči před problémy, které svým dopadem přesahují časové vymezení jejich politického mandátu.

…za svědomitou přípravu evropského předsednictví!

Tuto událost vnímáme jako historickou možnost ukázat v evropském kontextu, že obyvatelé ČR mají svůj názor a že jim není lhostejné směřování celého projektu EU. Děkujeme za to, že vláda udržuje racionální proevropský směr, který není zatížen přílišným skepticismem ani přehnaným adorováním. Chceme současné vládě vzkázat, …

  • … aby si nevykládala výsledek podzimních voleb jako určující míru kvality vlastní činnosti. Podzimní volby nebyly a ani nemohly být referendem o vládě!
  • … aby nedbala nepodloženého nátlaku z různých stran a dokončila započatou práci na reformách v řádném volebním období!
  • … že ji považujeme za vládu na svém místě! „Mirku, víme, že nejsi Dušín, ale vydrž!“

Za výše uvedená pojmenování jsme odhodláni se postavit „Demonstrací pro vládu“ dne 12. 11. 2008 od 12:30h před Strakovou akademií. Podepsáni:

Miloš Říha – sociolog

Ladislav Pelcl – IT analytik

David Yilma – pedagog

František Topinka – učitel

Pavel Fuchs – programátor

Janek Dočekal – designer

Jan Žáček – PR manažer

Autor: Kubýk L.

  • Počet přečtení: 57085x
  • Vytvořeno: 2008-11-05 17:45:17
  • Změněno: 2008-11-05 17:48:48

Komentáře ke článku

Počet příspěvků: 5, zvýraznění nových komentářů je možné pouze po přihlášení.

5.11.08 19:22 01, >> reagovat

Aha to je skvělý…ty k nim taky patříš, Kubýku? Prohlášení je to sice pěkné a tak…ale možná by stačilo dát sem link na web..nemyslíš?

5.11.08 21:51 24, >> reagovat

Nebudu podporovat žádného politika ani nebudu žádného politika hanět, jedině, pokud to bude špatný člověk. To znamená, že tuhle kampaň nepodpořím, ale neodsuzuji vás :)

6.11.08 13:30 13, >> reagovat

Kde se pod to muzu podepsat??

7.11.08 13:58 01, >> reagovat

napiš na ten email, co mají na webu http://dikyvla­de.cz

8.11.08 20:49 30, >> reagovat

Myslim ze je to uzasna iniciativa. Tohle je odvazna vlada ktera se pustila do veci ktery se musi udelat ale jsou velmi nepopularni. Mirek Topolanek je muj politicky hrdina. Ma odvahu, ODS odstrihl od Klause, je proevropsky. Soudit ho jen podle jeho obcasnych vulgarit je uplna pitomost. Rad bych tez iniciatory pozval do Mladych konzervativcu kde by se jiste mohli perfektne uplatnit. Dobre Kubo zes to sem dal.

Přidat příspěvek:


  • Používejte smajlíky, které se zobrazí jako obrázky: :-), :-(, ;-), :-D, 8-O, 8-), :-?, :-x, :-P, :-|, z obou stran nechte mezeru, aby mohly být rozpoznány.
  • Odkazy zapisujte jako "text odkazu":http://adresa.cz/ukoncena-mezerou
  • Případně se podívejte na rozšířenou syntaxi Texy!, stejně jako v článcích.