GJK 4.B 2008/2009
Nacházíš se tady: GJK 4.B > články > byznys dykšnry
nepřihlášen

byznys dykšnry

Pro vás, kteří pracují v byznysu je důležité orientovat se v pojmech a dojmech :-)

atraktivní pekyč – balíček výhod k platu. Zamilovaný výraz lidí z HR, kteří se jeho nadužíváním v náborových inzerátech snaží zastřít skutečnost, že nedostanete zrovna moc keš. V praxi má pekyč nejčastěji podobu stravenek Gastroturky.

benefit – výhoda. Prakticky všechno, co si firma na zákazníky vymyslí, dovede marketing podat jako benefit. Setkal jsem se např. s „benefitem zasílání čtvrtletních výpisů za pouhých 30 Kč“ (dřív byly zdarma).

dedlajn – okamžik, kdy začínáme na projektu OPRAVDU pracovat.

egzekutiv asistent – sekretářka.

ejčár (HR) – lidské zdroje. Jediné oddělení, které bere práci snad ještě ležérněji než marketing. Přesto vám v ejčár nikdy nezvednou telefon ani neodpoví hned na e-mail – oblítat všechny kadeřnice a solárka totiž stojí hodně času.

embíej (MBA) – ceněná listina s razítkem prestižní americké univerzity, kterou získáme např. víkendovým dojížděním do Čelákovic nebo do Legerovy ulice v Praze. Listina propůjčuje svému nositeli nadpřirozené schopnosti, zejména bezprecedentní kluzkost a umění pronikat zezadu do trávicích traktů nejvyššího managementu.

hedhantr – lovec lebek; člověk, který žije z úspěchu jiných. Záludnější a lépe placená obdoba kanibalů z tichomořských ostrovů, kam ostatně úspěšní hedhantři často létají na dovolenou.

kerír menežment – jistota, že pokud z firmy neodejdete, budete až do šedesáti dřepět na stejné židli a plat se vám bude zvyšovat o 0,25 procenta ročně.

keš – prachy. Jediná, a tedy i nejušlechtilejší pohnutka k práci. Keš se o víkendech směňuje ve vybraných podnicích za elegantní svetříky a elektronické hračky, čímž vzniká už kolem 25. dne v měsíci silná motivace zůstat u firmy a pracovat dál.

konzultant – člověk, který v kariéře dospěl do bodu, kdy už má tolik známých, že nemusí pracovat a stačí mu jen plkat v podnicích svých přátel. Největší přínos konzultantů spočívá v tom, že lidé ve firmě se proti společnému nepříteli spojí, a v podniku tak opět zavládne lepší atmosféra.

kosty – náklady. Katování kostů je první rozhodnutí, ke kterému ve své genialitě dospěje každý nový sííou. V dalších letech se kosty zase nenápadně šplhají nahoru, ale o tom se nemluví, dokud nepřijde jiný sííou, který je bude katovat.

kůl – univerzální pozitivní výraz. Kůl člověk se pozná podle toho, že má kůl džíny, pořádá kůl akce a vůbec vede kůl život. Nad 30 let je nemožné být kůl.

marketing – skupina halasících lidiček, kteří jsou ambiciózní, ale nechtělo se jim studovat obtížnou školu.

midl menežment – střední menažerie. Lidé, kteří mají tak vysoké splátky na hypotéku, že pro svou kariéru musí udělat cokoli – bez ohledu na páteř a centrální nervovou soustavu.

ofis menežr – sekretářka.

pablik rílejšns (PR) – parta usměvavých lhářů, kteří tráví dopoledne čtením novin a odpoledne proplácením paragonů za včerejší mecheche s novináři.

sejls – prodejní oddělení. Někdy nazývané marketing bez diplomu. Sejls je útočištěm lidí, kteří o produktu nevědí lautr nic, ale spoléhají na to, že to nějak okecají.

sííou (CEO) – generální ředitel. Člověk, který je buď naprosto geniální, nebo měl v životě pekelnou kliku. Vzhledem k neschopnosti většiny sííou pochopit ovládání faxu (neřkuli komplexnějších systémů ) bývá druhá možnost pravděpodobnější. *

relevantní – dobrý. Nabídka naší firmy je vždy relevantní. Kůl slovo do prezošek.

SAP – ultimativní test kvality vaší firmy. Podnik, který přežil zavádění SAPu, přežije už naprosto všechno.

(Kdybyste někod nevěděli, co to je, je to v podstatě kompletní komunikační systém ve firmě(z hlediska dodávek tužek, sponek do sešívaček etc. zpravidla to provází spousta problémů) oficiálně: SAP je největším světovým dodavatelem softwaru pro informační systémy podniků a organizací všech velikostí.)

spam – nevyžádaná pošta, nejčastěji od lidí, kteří si myslí, že na velikosti záleží. Nejvýznamnější položka firemní korespondence vůbec. Pokud naše společnost sama rozesílá spam, neříká se mu spam, ale e-mailový ňůsletr.

***technolodži/ajtý ***- oddělení IS/IT. Spolu s financemi jediné oddělení, jehož členové opravdu studovali. Odhaduje se, že až čtyři pětiny seznamovacích inzerátů a dvě třetiny diskusí na netu tvoří členové IS/IT, což vysvětluje i chronicky nízkou produktivitu tohoto oddělení.

Kdo chcete na ekonomku, začněte se učit :-)

Autor: Kubýk L.

  • Počet přečtení: 5876x
  • Vytvořeno: 2006-02-25 18:10:46
  • Změněno: 2006-02-25 19:21:56

Komentáře ke článku

Počet příspěvků: 6, zvýraznění nových komentářů je možné pouze po přihlášení.

25.2.06 21:10 15, >> reagovat

Pěkný, zvlášť to, že IT studovali :-) Psal jsi to sám?

25.2.06 21:41 03, >> reagovat

nepsal…
psal to typický loser-user těchto technologií…
Nikoliv odborník… takže o mu o tom chybí znalost :-)

27.2.06 13:47 49, >> reagovat

ale stejne je to pravda :D

27.2.06 17:35 13, >> reagovat

kolik IT magorů studovalo? já myslím že jich zas tolik nebylo….

28.2.06 15:40 44, >> reagovat

napriklad muj bratranec delal IT na MPSV a nema ani jednu vejsku :D

28.2.06 22:05 35, >> reagovat

No dyť jo…

Přidat příspěvek:


  • Používejte smajlíky, které se zobrazí jako obrázky: :-), :-(, ;-), :-D, 8-O, 8-), :-?, :-x, :-P, :-|, z obou stran nechte mezeru, aby mohly být rozpoznány.
  • Odkazy zapisujte jako "text odkazu":http://adresa.cz/ukoncena-mezerou
  • Případně se podívejte na rozšířenou syntaxi Texy!, stejně jako v článcích.