GJK 4.B 2008/2009
Nacházíš se tady: GJK 4.B > články > Romové-alternative 2
nepřihlášen

Romové-alternative 2

Jak by se měl stát postarat o Romy

Starání se státu o Romy by mělo začít již v jejich dětství. Je otázka, zda je umísťovat do zvláštních škol určených jenom pro romské žáky nebo zda je začlenit do kolektivu neromských žáků. Dle mého názoru by se měli začlenit → tudíž jsem pro smíšené třídy. Romské děti tím spíš se dostanou mezi „normální“ sociální prostředí a nebudou vtaženy do špatných skupinek… I když toto je také otázka, zda všichni neromští žáci jsou pravým příkladem pro mladé Romy. Pokud by se mladí Romové úspěšně začlenili do kolektivu a pochopili, že vzdělání je základ pro lepší budoucnost, tak je zde dobrý předpoklad, že se budou hlásit na střední školy (a možná i na vysoké školy), které jim umožní získat lepší pozici, která jim zajistí lepší život. Romové musí mít motivaci pracovat. Musí pochopit, že se jim bude lépe žít ze mzdy, než ze sociálních dávek od státu. Navrhoval bych snížit sociální dávky a „donutit“ tak Romy, aby si našli práci. Ale na druhé straně musí být rovné pracovní podmínky pro Romy a neromy. V České republice musí zmizet rasová i jiná DISKRIMINACE, protože bez toho to nejde. Pokud zaměstnavatel odmítne přijmout Roma či jinou národnostní skupinu, tak musí být potrestán. A nebo pokud dá Romovi nižší mzdu, jenom proto, že je Rom, tak je to také špatně. Takže se tento problém netýká jenom samotných Romů, ale také všech ostatních. S tímto problémem velmi úzce souvisí romská kriminalita. Je Romové jsou méně poctiví než ostatní obyvatelé, ale určitě nekradou všichni!!! Jak se o nich všeobecně naprostá většina obyvatel domnívá. Je to takový začarovaný kruh, protože pokud nepracují a jsou doma, tak přirozeně nemají tolik peněz, jako kdyby pracovali a to co nedostanou, tak musí získat jinak. Asi nejjednodušší cesta je to ukrást. Pokud zjistí, že to je jednodušší způsob, než je práce, tak se tím začnou živit. A poté už se z tohoto začarovaného kruhu lze dostat jenom s velmi velkými obtížemi. Další příklad začarovaného kruhu jsou lichváři. A není pravda, že lichváři jsou Romové. Většina lichvářů jsou právě neromové, kteří takto žijí z Romů. Proto bych velmi tvrdě trestal lichváře.

Stát by se měl hlavně v první řadě postarat o to, aby Romové nebyli diskriminováni a poté se pokusit je přesvědčit, že pracovat je výhodnější.

DANIEL KUNC

Autor: Danik

  • Počet přečtení: 7201x
  • Vytvořeno: 2006-03-26 22:02:24
  • Změněno: 2006-03-26 22:06:40

Komentáře ke článku

Počet příspěvků: 7, zvýraznění nových komentářů je možné pouze po přihlášení.

26.3.06 22:55 09, >> reagovat

To je mnohem vetsi blbost nez to Vlady….Uplne NEREALNY!!!

26.3.06 23:35 39, >> reagovat

1/ Ty to Dane nechápeš takhle to vůbec nechodí: Když dáš do třídy špatné a dobré žáky, tak ti horší zkazí slušnější nikoliv naopak, takže takovýto pokus o nápravu okamžitě ztroskotá
2/ Cikán nikdy nebude pracovat jako Ukrajinec (takže si každej raději vybere Ukrajince)

27.3.06 08:01 38, >> reagovat

tohle je jenom navrh.. nerikam, ze je realnej, ale neni aspon urazlivej..

27.3.06 22:15 37, >> reagovat

Vubec to neni blbost. A neni pravda, ze spatni zkazi dobre. Naopak dobri zaci mohou pozitivne pusobit na spatne nebo vystredni zaky. Vzdyt se podivej sam na sebe Vlado!!!

28.3.06 15:42 56, >> reagovat

tohle je (promin Dane) naprosta volovina.Romove svoje deti ani neposlou do skoly, ta jak je chces zaclenit?

28.3.06 18:30 58, >> reagovat

ZNOVA OPAKUJU!! tohle je naprosto idealizovanej navrh.. zalozenej na normalnim zdravym lidskym uvazovani o tom, co z lidi bude, kdyz….

28.3.06 19:46 47, >> reagovat

Podle mě je to dobrý…ale myslím si, že ty „bílé“ děti by mohly nakonec skončit hůř než ty snědé….Znáte to, ve třídě by třeba kradli a i kdyby ne, já jsem do třídy s „Romem“ chodila a všichni ho ignorovali…uplně totálně, a to jen proto, že byl jiný než ostatní…

Přidat příspěvek:


  • Používejte smajlíky, které se zobrazí jako obrázky: :-), :-(, ;-), :-D, 8-O, 8-), :-?, :-x, :-P, :-|, z obou stran nechte mezeru, aby mohly být rozpoznány.
  • Odkazy zapisujte jako "text odkazu":http://adresa.cz/ukoncena-mezerou
  • Případně se podívejte na rozšířenou syntaxi Texy!, stejně jako v článcích.