GJK 4.B 2008/2009
Nacházíš se tady: GJK 4.B > články > Dopis PRO Pinky od nás
nepřihlášen

Dopis PRO Pinky od nás

Obrázek ke článku

Zde si můžete přečíst dopis pro Pinky, kdybyste někdo chtěl něco dodat bude to jen vítáno. Kdokoliv také může Pinky napsat cokoliv sám za sebe a o sobě. Adoptivní rodiče často bývají ve styku i s celou tou rodinou a píší si třeba i s rodiči dítěte atd. Proto pokud máte chuť rozhodně neváhejte a Pinky napište o sobě, o svých zájmech či životě. Každý si s ní pak může dopisovat zvlášť. Všichni se minimálně procvičí v překládání do Aj (či sanskrtu). Když se pak někdo dozví něco zajímavého může to říct všem ale jinak to dopisování může být jen mezi vámi. Pište na adresu: Pinky Bee, Carmel Vocational Training Institut, Ganeshpur, India. Známky ani nepotřebujete platí se to až na poště.


Milá Pinky,

Moc ti děkujeme za nádherné dopisy, které jsme od tebe dostali. Jsme rádi, že se Ti ve škole líbí, a že se Ti tam dobře daří.

Jak vidíš, nepíši Ti jen za sebe ale za NÁS za všechny. Jsme totiž celá jedna třída a dohromady je nás 29. V dopise Ti posílám i aktuální fotografii naší třídy před školou, na kterou jsme se všichni podepsali. Dovol, abych nás trochu představil. Jsme třída 4. B. Do školy chodíme na Gymnázium Jana Keplera v Praze. Říká se, že je to hodně dobrá škola, ale naše třída je speciální :). Tenhle rok se všichni připravujeme na maturitu, což je naše závěrečná zkouška, a když projdeme tak můžeme jít na univerzitu. Maturovat budeme v květnu, takže se pomalu začínáme učit. Není to úplně jednoduché. Máme třeba jednu učitelku češtiny, se kterou jsme na tom začali pracovat teprve nedávno a jsme dost pozadu. Ale jinak je s ní legrace. A jak to funguje u vás?

Jak vidno, jsme asi stejně staří jako ty. Kdybys chodila na školu k nám, možná bychom byli i ve stejné třídě. U nás by se Ti určitě líbilo. Na našich hodinách je obvykle dost živo. Přímo v naší třídě máme nástěnku, na které nám visí tvé dopisy a tvoje velká fotografie. Jsme opravdu moc rádi, že jsme Ti mohli pomoct.

Kdyby ses chtěla s naší třídou lépe seznámit, dám ti naše webové stránky. Třeba budeš mít příležitost si je prohlédnout. Je to WWW.gjk.zby.cz. Nelekni se, asi tam opět uvidíš svoji fotku :). Můžeš na ni kliknout a něco nám třeba napsat. Je to ale celé česky tak nevím, jestli se v tom půjde vyznat.

Mně osobně například hodně zajímá politika. Už si někdy volila? A neuvažuješ třeba o politické kariéře? U nás je v politice žen málo. V Indii to asi bude podobné ne? A jak vidíš svoji budoucnost? Co bys ráda dělala? Co třeba premiérku Indie?

Milá Pinky doufám, že Ti náš dopis dojde v pořádku. Ještě jsem snad nikdy dopis v ruce nepsal, takže omluv nečitelnost a další případné problémy. Nemáš náhodou třeba nějaký email či jiný kontakt?

Máme tě všichni moc moc rádi. Všichni pozdravujeme tebe i celou tvoji rodinu a přejeme vám mnoho štěstí a zdraví. Měj se moc krásně a těšíme se na tvůj další dopis.

Srdečně tvoje třída 4. B:

Adam Wdowyczyn, Andrea Smolíková, Petr Korecký, Filip Révész, Jan Fišer, Jan Kárník, Jan Pilař, Florian Doležal, Jindra Hermannová, Karolína Kettnerová, Klára Rynešová, Kuba Toman, Kuba Lucký, Lenka Neureuterová, Magda Koropecká, Magda Medková, Markéta Karvaiová, Martina Polesná, Maruška Vancová, Michal Krupa, Monča Štekrová, Pavel Zbytovský, Petr Polášek, Daník Kunc, Tereza Flanderová, Tereza Bubeníčková, Vláďa Hruška, Vojta Skřička, Zuzka Válková

Autor: Honza P.(olitik)

  • Počet přečtení: 59829x
  • Vytvořeno: 2009-01-03 15:12:42
  • Změněno: 2009-01-03 23:25:19

Komentáře ke článku

Počet příspěvků: 9, zvýraznění nových komentářů je možné pouze po přihlášení.

3.1.09 20:26 09, >> reagovat

Tak dopis je na svete. V nejblizsich dnech bych ho rad poslal. Samozrejme ho nejdriv prepisi do hindstiny :-). Kdybyste meli jakykoliv namet rozhodne piste. A nezapomente ze muzete cokoliv napsat i sami. Jeste zbyva podepsat a prilozit tu nasi fotku.

3.1.09 21:28 57, >> reagovat

hele, namet je politika a tva politicka kariera :-D mozna by to chtelo vic za tridu, ne se takhle prezentovat a shanet volice uz ted a dokonce i v Indii.. ale jinak dobrej dopis :-) (thumps_up)

3.1.09 22:23 45, >> reagovat

Mylis se Daniku o politice jsou zde 3 radky protoze jsem chtel pridat neco osobniho a nemuzu pridavat osobni veci za ostatni lidi. Ty adoptovane deti si casto s temi rodici čile pisi takze by bylo super kdyby ji par lidi napsalo jen o sobe, popsalo ji svoje konicky a zivot atd. Ale to jak kdo chce.

3.1.09 21:54 18, >> reagovat

Už si někdy volila? A neuvažuješ třeba o politické kariéře? U nás je v politice žen málo. V Indii to asi bude podobné ne? A jak vidíš svoji budoucnost? Co bys ráda dělala? Co třeba premiérku Indie?
vyškrtnout, není příliš vhodné, v indii stále funguje docela silný kastovní systém a je nemožné, aby se někdo z chudých poměrů jako je pinky dostal do vlády.
Nemáš náhodou třeba nějaký email či jiný kontakt?
pochybuji že má, uvědom si podmínky ve kterých žije.

A neuškodilo by napsat něco o KAŽDÉM z nás, ne jen o tobě emisare :) přeci jen jsme třída.

3.1.09 22:19 54, >> reagovat

Dekuji za namet. No za sebe rikam ze me to nepripada mozne psat v jednom dopise o 29 lidech a nevim jestli by nekdo byl s mymi charakteristikami spokojen. Ale napad to neni spatny. Kdybys to chtel udelat rad s odeslanim pockam. Jinak ale pripominam ze kazdy muze Pinky napsat o sobe cokoliv chce.

4.1.09 00:00 27, >> reagovat

Jen bych si dovolil podotknout, že Pinky studuje počítače a dneska se počítače bez internetu studovat nedají.

4.1.09 13:28 02, >> reagovat

Ano prinejmensim ve skole musi aspon naky PC mit. Americke univerzity vyhazuji i rok stary pocitace jako zastaraly a davaji je do chudych oblasti. V Indii je sice 50 % negramotnost žen ale Pinky to urcite zvlada.

4.1.09 16:53 37, >> reagovat

honzii, je to dobryy!!!nechala bych to tak, dik, ze ses z nas jako prvni rozhoupal a neco napsal!!!

4.1.09 20:42 47, >> reagovat

Dekuji velice. Ale mne neni za co dekovat. Mne to naopak trvalo dost dlouho ale tak snad se to rozjede.

Přidat příspěvek:


  • Používejte smajlíky, které se zobrazí jako obrázky: :-), :-(, ;-), :-D, 8-O, 8-), :-?, :-x, :-P, :-|, z obou stran nechte mezeru, aby mohly být rozpoznány.
  • Odkazy zapisujte jako "text odkazu":http://adresa.cz/ukoncena-mezerou
  • Případně se podívejte na rozšířenou syntaxi Texy!, stejně jako v článcích.